30.06.2021 [12:36]

Отце, со Святым Духом: / Отец бо безлетно роди / Сына соприсносущна и сопрестольна, / и Дух Святый бе во Отце с Сыном прославляемь: / едина сила, едино существо, едино Божество. / Емуже покланяющеся вси глаголем: / Святый Боже, вся содеявый Сыном, содейством Святаго Духа. / Святый Крепкий, Имже Отца познахом, / и Дух Святый прииде в мир: / Святый Безсмертный, утешительный Душе, / от Отца исходяй, и в Сыне почиваяй: / Троице Святая, слава Тебе. (стихира гл.8)

20 июня, в день Святой Троицы, благочинный Удомельского округа , настоятель Князь-Владимирского собора г.Удомля иерей Петр Губанов совершил Божественную литургию в Князь-Владимирском соборе. На сугубой ектении иерей Петр вознес молитвы о мире на Украине, а также молитву, во время распространения вредоносного поветрия чтомую. По окончании Литургии была совершена Великая Вечерня с чтением коленопреклоненных молитв. В завершение богослужения отец Петр обратился к прихожанам со словом проповеди.