25.07.2022 [05:16]

Заступнице усердная, Мати Господа Вышняго! За всех молиши Сына Твоего, Христа Бога нашего, и всем твориши спастися, в державный Твой покров прибегающим. Всех нас заступи, о, Госпоже, Царице и Владычице, иже в напастех и в скорбех и в болезнех, обремененных грехи многими, предстоящих и молящихся Тебе умиленною душею и сокрушенным сердцем пред Пречистым Твоим образом со слезами, и невозвратно надежду имущих на Тя избавления всех зол. Всем полезная даруй и вся спаси, Богородице Дево: Ты бо еси Божественный покров рабом Твоим. (тропарь гл.4)

21 июля , в день празднования Казанской иконе Божией Матери, благочинный Удомельского округа , настоятель храма ,иерей Петр Губанов совершил Божественную литургию в храме Воскресения Славущего село Карельское. Настоятелю храма иерею Петру сослужил иеремонах Рафаил (Соколов). На сугубой ектении иерей Петр вознес молитву о восстановлении мира, а также молитву, во время распространения вредоносного поветрия чтомую. В завершение богослужения перед иконой Божией Матери Казанская было пропето славление.