21.04.2023 [06:41]

«Да молчит всякая плоть человеча, и да стоит со страхом и трепетом, и ничтоже земное в себе да помышляет, Царь бо царствующих, и Господь господствующих, приходит заклатися и датися в снедь верным, предходят же Сему лицы ангельстии со всяким началом и властию, многоочитии херувими, и шестокрилатии серафими, лица закрывающе, и вопиюще песнь, аллилуиа, аллилуиа, аллилуиа».

15 апреля, в Великую Субботу Страстной седмицы, благочинный Удомельского округа, настоятель Князь-Владимирского собора г.Удомля совершил в соборе Божественную литургию свт. Василия Великого. На сугубой ектении были вознесены молитвы о мире на Святой Земле и Святой Руси. По завершении богослужения иерей Петр обратился к собравшимся со словом проповеди. Затем было совершено освящение куличи, яйца и пасхи.